Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Krzyż i Ikona ŚDM przybędzie do Gniezna! 2014-06-05 17:57

Znaki Światowych Dni Młodzieży 2016 – Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani gościć będą 6 i 7 czerwca w Gnieźnie. W piątek wystawione zostaną w auli gnieźnieńskiego seminarium duchownego, a w sobotę towarzyszyć będą uczestnikom Jutrzni Lednickiej.
 


Symbole trafią do Gniezna prosto z Rzymu. W piątek 6 czerwca w godzinach 9.00 – 17.00 wystawione będą w auli gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Tego dnia Diecezjalne Centrum Przygotowań ŚDM zaprasza na adorację uczniów gnieźnieńskich szkół z katechetami, wspólnoty zakonne oraz osoby potrzebujące i niosące pomoc. O godzinie 17.00 Krzyż i Ikona zostaną procesyjnie przeniesione do katedry, gdzie będzie możliwość modlitwy do godziny 20.00  (Nabożeństwo Czerwcowe, Msza św., Droga Krzyżowa, Apel Jasnogórski).
 
W sobotę 7 czerwca adoracja znaków ŚDM w katedrze gnieźnieńskiej będzie możliwa od godziny 7.30. O godzinie 9.00 rozpocznie się Jutrznia Lednicka pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, który trzy godziny później odbędzie ingres do katedry gnieźnieńskiej. W nabożeństwie wezmą udział także abp Józef Kowalczyk, abp senior Henryk Muszyński oraz bp Krzysztof Wętkowski.
 
Z Gniezna, wraz z relikwiami biskupa męczennika, symbole Światowych Dni Młodzieży przewiezione zostaną na Lednicę, gdzie obecne będą podczas apelu młodych pod Bramą Rybą. Tam również młodym ludziom towarzyszyć będzie abp Wojciech Polak, który odprawi dla nich Mszę św. Po zakończeniu spotkania symbole od młodych ludzi z archidiecezji gnieźnieńskiej odbiorą ich rówieśnicy z archidiecezji warszawsko-praskiej. Po raz drugi znaki Światowych Dni Młodzieży peregrynować będą po archidiecezji gnieźnieńskiej w dniach 17-30 kwietnia 2016 roku, a więc krótko przed Światowym Dniem Młodzieży w Krakowie.

archidiecezja.pl


Napisz komentarz  3 komentarzy

Prymas zaprasza na ingres 2014-06-05 17:55

„Ingres do katedry gnieźnieńskiej odbędę 7 czerwca o godzinie 12.00. Wszystkich serdecznie zapraszam” – mówi nowy Prymas Polski abp Wojciech Polak, który w najbliższą sobotę obejmie kanonicznie i liturgicznie archidiecezję gnieźnieńską.  
 


W krótkim nagraniu opublikowanym na stronie Konferencji Episkopatu Polski abp Wojciech Polak przyznaje, że wraca do Gniezna ubogacony doświadczeniem Kościoła powszechnego i Kościoła, który jest w Polsce, a który zbiega się niczym w soczewce w Konferencji Episkopatu Polski, której sekretarzem generalnym był od października 2011 roku. „Wracam, by stawać razem z moimi diecezjanami – z tymi, wśród których rosłem, wśród których dojrzewałem, wśród których odkrywałem moje powołanie, aby być dla nich świadkiem wiary i by umacniać się wzajemnie w wierze” – mówi abp Polak. Przyznaje również, że godność i rola Prymasa Polski to z jednej strony nawiązanie do wielowiekowej tradycji, z drugiej ogromne wyzwanie, w jaki sposób bogactwo tradycji Kościoła współczesnemu światu ukazywać. To także odkrywanie, co jest największym wyzwaniem i największą nadzieją Kościoła we współczesnym świecie.


archidiecezja.pl
 


Napisz komentarz  3 komentarzy

Trwają przygotowania do ingresu nowego Prymasa Polski 2014-06-02 18:52

Trwają przygotowania do ingresu nowego arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Uroczystość odbędzie się w sobotę 7 czerwca o godzinie 12.00. Wśród zaproszonych gości są kardynałowie, arcybiskupi i biskupi polscy, zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich i związków religijnych obecnych w naszym kraju oraz przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. 
 
Uroczystości ingresowe poprzedzi kanoniczne objęcie archidiecezji gnieźnieńskiej przez abp. Wojciecha Polaka, które odbędzie się przed południem w Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Następnie wszyscy obecni kardynałowie, arcybiskupi i biskupi przejdą w procesji do katedry gnieźnieńskiej, gdzie o godzinie 12.00 sprawowana będzie Msza św. Przy wiekowych Drzwiach Gnieźnieńskich nowego Prymasa Polski powita Kapituła Prymasowska. Jej prepozyt bp. Krzysztof Wętkowski poda abp. Polakowi do ucałowania krzyż legacki, który przysługuje arcybiskupom gnieźnieńskim od XIII wieku i odtąd będzie towarzyszył nowemu Prymasowi Polski podczas wszystkich ceremonii liturgicznych.
 
W dalszej części uroczystości głos zabierze abp Józef Kowalczyk, a następnie nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestiono Migliore odczyta tekst papieskiej bulli nominacyjnej. Dalej abp Kowalczyk przekaże abp. Wojciechowi Polakowi pastorał, po czym nowy Prymas zajmie miejsce na katedrze arcybiskupów gnieźnieńskich, a przedstawiciele duchowieństwa i wiernych świeckich złożą mu wyrazy oddania i szacunku. Będą wśród nich: biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej, kapłani, siostry i bracia zakonni oraz wierni świeccy. Po liturgii Słowa nowy Prymas Polski wygłosi homilię, a następnie rozpocznie się liturgia eucharystyczna. Na koniec głos zabierze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, a abp Wojciech Polak udzieli wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa.

źródło: archidiecezja.pl


Napisz komentarz  3 komentarzy

Królewski Festiwal Artystyczny od 12 do 16 czerwca 2014-05-31 21:10

.


Napisz komentarz  2 komentarzy

Dzieci dzieciom - zaproszenie na koncert 2014-05-31 21:09

.


Napisz komentarz  4 komentarzy

Czerwiec, lipiec i sierpień w MOK-u 2014-05-31 21:06

.


Napisz komentarz  3 komentarzy

<< [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [...] [697] [698] [699] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu