Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Transmisja Lednica 2014 2014-06-07 15:35


Zobacz transmisje z tegorocznej LednicyNapisz komentarz  3 komentarzy

Jutrznia Lednicka 2014-06-07 15:32

Do wspólnotowego przeżywania wiary i świadczenia o niej zachęcał abp Wojciech Polak młodych uczestniczących 7 czerwca rano w Jutrzni Lednickiej. Nabożeństwo w katedrze gnieźnieńskiej zgromadziło ponad tysiąc uczestników. Towarzyszyły im relikwie św. Wojciecha oraz znaki Światowych Dni Młodzieży - Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.
 W krótkim słowie wygłoszonym do młodych ludzi abp Wojciech Polak – obejmujący dziś urząd arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego Prymasa Polski, wskazał na znaczenie wspólnotowego przeżywania i pogłębiania wiary, a także świadczenia o niej we współczesnym świecie. Jak podkreślił za papieżem Benedyktem XVI, intensywna wspólnota „ułatwia rozkwit powołań i odnajdywanie swojego powołania w Kościele”. „Trzeba nam iść razem, nigdy w pojedynkę, trzeba nam iść jako Kościół. Nie tylko dlatego, aby w drodze było bezpieczniej, aby było wiarygodniej, ale przede wszystkim dlatego, aby inni mogli widzieć, jak żyć Ewangelią. Tego nie da się uczynić samemu. Trzeba to pokazać żyjąc we wspólnocie. Czyż nie razem przybyliście do Gniezna? Czy w ten sposób Bóg nie dał wam doświadczyć wspólnoty, doświadczyć swojego Kościoła?” – przekonywał Prymas Polski. Przyznał również, że dziś wielu mówi: „Chrystus tak, Kościół nie”. Trzeba zadać pytanie, dlaczego tak mówią. „Każdy z nas musi zapytać siebie, czy moje świadectwo, czy moje życie we wspólnocie Kościoła jest dla innych świadectwem?” – zachęcał młodych abp Polak.
 
Jutrznia Lednicka organizowana jest w Gnieźnie od kilku lat z myślą o młodych ludziach zdążających na Lednicę i zatrzymujących się rokrocznie u grobu i relikwii św. Wojciecha. W tym roku nabożeństwo miało szczególny wymiar, bowiem młodzieży zgromadzonej w katedrze gnieźnieńskiej towarzyszyły znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, które przyjechały do Gniezna wczoraj prosto z Rzymu. Po zakończeniu modlitewnego spotkania, symbole ŚDM wraz ze srebrnym relikwiarzem św. Wojciecha, przewiezione zostały na Lednicę, gdzie obecne będą podczas wieczornego apelu młodych pod Bramą Rybą. Tam również młodym towarzyszyć będzie abp Wojciech Polak, który odprawi dla nich Mszę świętą.
 
W tegorocznej Jutrzni Lednickiej uczestniczyło ponad tysiąc młodych ludzi z archidiecezji gnieźnieńskiej i Polski. Młodym towarzyszyli kapłani i siostry zakonne. Uczestnicy modlili się Liturgią Godzin z uroczystości św. Wojciecha. Wspólnie z nimi w katedrze gnieźnieńskiej modlili się także m.in.: abp senior Henryk Muszyński oraz bp Krzysztof Wętkowski.
 
BK KAI
Fot. B. Kruszyk


Napisz komentarz  2 komentarzy

Ingres Abpa Wojciecha Polaka 2014-06-07 15:31

Abp Wojciech Polak objął 7 czerwca urząd arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego Prymasa Polski. „Chcę być dla was, z wami i pomiędzy wami! – mówił w homilii przyznając, że w taki właśnie sposób odczytuje swoje pasterskie powołanie – być z wiernymi i wspólnie z nimi „realizować misyjne marzenie o dotarciu z Ewangelią Jezusa Chrystusa do wszystkich”.


 
Uroczystość w archikatedrze gnieźnieńskiej poprzedziło kanoniczne objęcie archidiecezji gnieźnieńskiej przez abp. Wojciecha Polaka, które odbyło się przed południem w Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Nowy Prymas Polski znalazł także chwilę, by porozmawiać z dziennikarzami. Jak przyznał towarzyszymy mu dzisiaj poczucie wdzięczności wobec papieża Franciszka, który w jego osobie dostrzegł następcę abp. Józefa Kowalczyka na arcybiskupiej i metropolitalnej stolicy w Gnieźnie. Towarzyszy mu również poczucie wielkiej odpowiedzialności za wiarę i zbawienie własne, a także wszystkich braci i sióstr, do których został posłany. I wreszcie towarzyszy mu poczucie radości i nadzieja, że dobrze wypełni wolę Boga.
 
TVP INFO
AG


Napisz komentarz  4 komentarzy

Dzieci dzieciom 2014-06-05 18:08


.


Napisz komentarz  2 komentarzy

KAZIK wystąpi w Gnieźnie! 2014-06-05 18:06


.
.


Napisz komentarz  3 komentarzy

Transmisja ingresu z Gniezna na żywo w TVP 1 ! 2014-06-05 18:02

Powołany na urząd arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego Prymasa Polski abp Wojciech Polak odbędzie ingres do katedry gnieźnieńskiej w sobotę 7 czerwca br. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy w intencji nowego Prymasa Polski, o którą prosił w dniu ogłoszenia nominacji. Transmisję uroczystości z Ingresu nowego Prymasa Polski przeprowadzi ,,na żywo" z gnieźnieńskiej Bazyliki Prymasowskiej Program 1 Telewizji Polskiej!


Napisz komentarz  3 komentarzy

<< [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [...] [697] [698] [699] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu