Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
XIII DZIEŃ PAPIESKI - program obchodów w Gnieznie 2013-09-28 20:55

.


Napisz komentarz  2 komentarzy

MOK poleca Kalejdoskop Talentów 2013-09-28 08:21

.


Napisz komentarz  2 komentarzy

eSTeDe zaprasza na kolejną Babską Szafę 2013-09-28 08:19

.


Napisz komentarz  2 komentarzy

Monografia o Konkordacie 2013-09-25 22:42

 W gnieźnieńskim Kolegium Europejskim odbyła się 25 września prezentacja książki abp. Józefa Kowalczyka „Konkordat między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską 1993/1998”. Publikacja jest obszerną monografią prezentującą samą umowę, a także etapy przygotowań i negocjacji. Wiele materiałów – jak powiedział autor – nie było dotąd nigdzie publikowanych. 
 


Prymas Polski podkreślił, że książka nie jest egzegezą treści zapisów konkordatowych, ale ukazuje drogę negocjacyjną prowadzoną przez dwa podmioty prawa międzynarodowego, której zwieńczeniem było podpisanie umowy. Drogę negocjacyjną, która – jak mówił abp Kowalczyk – była niekiedy trudna i żmudna. Metropolita gnieźnieński zauważył jednocześnie, że polski Konkordat jest umową modelową, w której wiele zapisów ma charakter wzorcowy. Podkreślił przy tym, że pojawiające się w mediach spory i krytyka umowy konkordatowej wynika przede wszystkim z jej niezrozumienia i braku koniecznej wiedzy.
 


W prezentacji książki uczestniczyła była premier i ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka. W krótkim wystąpieniu nakreśliła istotę, rolę i znaczenie umowy konkordatowej. Jak mówiła, w państwach demokratyzujących się, a więc także w państwach byłego bloku socjalistycznego, porozumienia ze Stolicą Apostolską stały się jednym z sygnałów procesu demokratyzacyjnego. „Nie był to tylko sygnał polski, ale w różnych innych państwach zawarcie porozumienia ze Stolicą Apostolską świadczyło o nowym kierunku polityki zagranicznej” – dodała Hanna Suchocka. Podkreśliła również, że „konkordat otworzył drogę do zawarcia porozumień z innymi wyznaniami i spowodował uchwalenie szeregu ustaw, które przeniosły uprawnienia podobne do tych, jakie są w Konkordacie, na relacje pomiędzy państwem polskim a innymi wspólnotami religijnymi”.


AG


Napisz komentarz  3 komentarzy

Prymas Kowalczyk: ,,Jeżeli ksiądz skrzywdził kogoś na Dominikanie, jego obowiązkiem jest to naprawić ,, 2013-09-25 18:08

Jeżeli ksiądz skrzywdził kogoś na Dominikanie, to jego - a nie Kościoła - obowiązkiem jest to naprawić - powiedział prymas Polski abp Józef Kowalczyk, pytany o sprawę polskich duchownych oskarżanych o pedofilię. 

Prymas, zapytany o ewentualne włączenie się polskiego Kościoła w pomoc poszkodowanym na Dominikanie, podkreślił, że to powinna zrobić osoba odpowiedzialna za wyrządzone zło. 

- Jeżeli ksiądz skrzywdził na Dominikanie kogoś, to jest jego obowiązkiem naprawić tę sprawę, a nie Kościoła w Polsce. Nie ma w Kościele odpowiedzialności zbiorowej, jest indywidualna - powiedział. 

- Za wszelkie przestępstwa - pedofilskie czy inne - odpowiada podmiot, który tego dokonał, a nie fabryka, wspólnota czy podmiot prawa międzynarodowego - dodał abp Kowalczyk. 
Od kilku tygodni prasa pisze o sprawie byłego już nuncjusza apostolskiego w Dominikanie, polskiego arcybiskupa Józefa Wesołowskiego (odwołanego przez papieża Franciszka wobec podejrzeń o pedofilię), a ostatnio także na temat innego polskiego księdza michality Wojciecha Gila, który miał się dopuszczać czynów pedofilskich wobec dzieci, zabieranych przezeń m.in. na wakacje do Polski. I ten duchowny miał zostać zawieszony przez zwierzchników. 

Prokuratura Generalna poinformowała we wtorek, że zwróci się drogą dyplomatyczną o oficjalną informację, czy na Dominikanie prowadzi się postępowanie, w którym występują polscy duchowni podejrzani o pedofilię. Jak poinformował rzecznik PG Mateusz Martyniuk, ewentualne wszczęcie śledztwa w Polsce nastąpi, "jeśli potwierdzi się, że w sprawie występuje polski wątek". 


Napisz komentarz  2 komentarzy

60. rocznica aresztowania prymasa Wyszyńskiego 2013-09-25 07:39

60 lat temu prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński został aresztowany. Władze szykowały się do tego co najmniej od półtora roku, jednak wykonanie planu odroczyła najpierw nominacja kardynalska dla Wyszyńskiego, a potem śmierć Stalina i związane z nią walki polityczne na Kremlu - czytamy w "Rzeczpospolitej". 


Kardynał Wyszyński był przetrzymywany ponad trzy lata: w Rywałdzie, Stoczku Warmińskim, Prudniku i Komańczy. Propaganda komunistyczna przedstawiała biskupów jako zdrajców działających na szkodę narodu, agentów obcych wywiadów i sabotażystów. Władze PRL kardynała Wyszyńskiego władze PRL uważały za osobę szczególnie nieskłonną do kompromisu. Choć prymas wiele razy szedł na ustępstwa nie godził się na to, by władze ingerowały w obsadzanie stanowisk kościelnych. 

za: wp.pl


Napisz komentarz  3 komentarzy

[1] [2] [3] [4] [5] [6] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu