Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Gnieźnieńscy pielgrzymi już w Zegocinie 2013-07-31 22:01


Grupy kolorowe PPAG dotarły we wtorek 30 lipca do sanktuarium maryjnego w Żegocinie. To stały punkt na pątniczej trasie, w którym pielgrzymi wraz z biskupem modlą się przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej i mają dłuższą chwilę na odpoczynek.


 
Żegocin ma długą historię. Istniał już w czasie panowania Władysława Jagiełły. Zabytkowy drewniany kościół pw. Wniebowzięcia NMP zbudowano w pierwszej połowie XVIII wieku. Chlubą parafii jest łaskami słynący obraz Matki Bożej, który ukoronował Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński. Warto dodać, że do 1992 roku wieś leżała w granicach archidiecezji gnieźnieńskiej i jest miejscem urodzenia obecnego biskupa łowickiego Andrzeja Dziuby.


Napisz komentarz  2 komentarzy

Trzeci dzień pielgrzymowania. 5 sierpnia Gnieźnianie dojadą na Jasną Górę 2013-07-30 12:42

          Z Gniezna na Jasną Górę wyruszyły w niedzielę grupy kolorowe. Wspólnie z bp. Krzysztofem Wętkowskim pątników żegnał m.in. prezydent Gniezna Jacek Kowalski i kierownik pielgrzymki ks. Dariusz Żochowski. Pielgrzymi mają do pokonania blisko 300 kilometrów. U celu będą 5 sierpnia. Tego dnia na Jasną Górę dotrą także grupy promieniste, które pielgrzymują z tym samym hasłem i programem, ale idą własnymi trasami. To kontynuacja wieloletniej tradycji mającej swoje korzenie w czasach PRL, kiedy pielgrzymowanie było zakazane. Pątnicy pielgrzymowali więc w małych grupach, schodząc się niczym promienie jednego dnia na Jasnej Górze. U stóp jasnogórskiego sanktuarium składali niesione przez siebie części krzyża – znak jedności. Nie inaczej będzie w tym roku. Po raz pierwszy jednak w obrzędzie tym wezmą udział także grupy kolorowe, które na przemian niosą pasyjkę. Zwieńczeniem dnia wejścia będzie Msza św. sprawowana w jasnogórskim sanktuarium pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka. W święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia, pielgrzymi przeżyją wspólną Drogę krzyżową oraz Eucharystię w kaplicy Cudownego Obrazu.


Napisz komentarz  2 komentarzy

Z Gniezna do Poznania 150 km/ h w 30 minut ! 2013-07-29 18:06

         W wyniku przeprowadzonych prac rewitalizacyjnych przez PKP PLK SA na linii kolejowej nr 353, na odcinku od stacji Poznań Główny do stacji Gniezno uzyskano parametry techniczne pozwalające na zwiększenie dotychczasowej prędkości pociągów pasażerskich z 120 km/h do 150 km/h. 
  
          Mając powyższe na uwadze Departament Transportu UMWW wspólnie z „Kolejami Wielkopolskimi” Sp. z o.o, oraz PKP PLK SA zorganizował 26 lipca 2013 roku specjalny przejazd testowy non stop Poznań Główny – Gniezno z prędkością 150 km/h. Wzięli w nim udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Andrzej Massel oraz Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. 


Napisz komentarz  2 komentarzy

Gnieźnianie w drodze 2013-07-29 18:03

Rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Pątnicy wyruszyli w niedzielę z błogosławieństwem biskupa i wizerunkiem twarzy Chrystusa na koszulkach i identyfikatorach. W drodze towarzyszą im słowa św. Pawła Apostoła „Wiem, Komu uwierzyłem”.
 
„Wiem, Komu uwierzyłem” słowa te zostały wypowiedziane w trybie twierdzącym, ale na czas pielgrzymki warto je sformułować w trybie pytającym: czy wiem, Komu uwierzyłem? Człowiek bowiem musi nieustannie zadawać sobie pytania. Musi te pytania stawiać przede wszystkim w odniesieniu do spraw najważniejszych, a przecież sprawy wiary są dla człowieka sprawami najważniejszymi” – mówił w homilii bp Krzysztof Wętkowski, który przewodniczył w katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. inaugurującej tegoroczne pielgrzymowanie.
 
Wskazując na fragment Listu św. Pawła do Tymoteusza, z którego powyższy cytat został zaczerpnięty podkreślił, że mówi on o odwadze i świadectwie Ewangelii, ale także o umiejętność trzeźwego myślenia. Wydaje się, że tego ostatniego współczesnemu człowiekowi szczególnie brakuje. „Żyjemy w takim czasie, że to wspólnota wierzących musi wzywać innych, by myśleli racjonalnie, by dostrzegli, że zakłamują rzeczywistość zmieniając nazwy i pojęcia” – stwierdził bp Wętkowski, tłumacząc, że źródłem trzeźwego myślenia o sobie i świecie jest modlitwa, a jego owocem jest świadectwo dawane Chrystusowi. „Trzeba, by było ono mocne i odważne. Jest to potrzebne, aby ciągle na nowo wstawiać się za innymi, bo przecież każdy z nas powołany jest do tego, aby myśleć nie tylko o sobie, ale o innych, myśleć w tym najważniejszym wymiarze życia wiecznego” – mówił na koniec gnieźnieński biskup pomocniczy.

(archidiecezja.pl)


Napisz komentarz  2 komentarzy

1050 rocznica Chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieźy z Papieżem Franciszkiem będzie miało ogromne znaczenie 2013-07-29 17:57

Gnieźnieński biskup pomocniczy wyjaśnił równocześnie, że ewentualny program wizyty Ojca Świętego w naszym kraju zaproponowany zostanie przez Episkopat Polski. Ostateczne decyzje podejmie jednak strona watykańska i sam papież Franciszek. Gniezno – jak dodał – „z całą pewnością zostanie zaproponowane przez Prymasa Polski jako miejsce wizyty Ojca Świętego”.
 
Bp Wętkowski przyznał również, że wizyta papieża Franciszka miałaby ogromne znaczenie dla Gniezna i byłaby trzecią wizytą głowy Kościoła w tym mieście i czwartą w archidiecezji gnieźnieńskiej. „To znaczy, że Gniezno ma szczególne znaczenie dla Kościoła w Polsce, skoro papieże tutaj pielgrzymują” – dodał.
 
Do Gniezna dwukrotnie pielgrzymował błogosławiony papież Jan Paweł II – w 1979 i 1997 roku. W 1999 roku odwiedził Bydgoszcz należącą wówczas do archidiecezji gnieźnieńskiej. Warto wspomnieć, że na uroczystości Milenium Chrztu Polski, które rozpoczęły się 14 kwietnia 1966 roku w Gnieźnie, zaproszony został także papież Paweł VI, ze względu na sprzeciw władz do wizyty jednak nie doszło.


Napisz komentarz  2 komentarzy

Papież Franciszek może odwiedzić Gniezno! 2013-07-29 17:54

          W 2016 roku Polska, a zwłaszcza Wielkopolska, obchodzić będzie 1050. rocznicę chrztu Mieszaka I. Z tego względu mieszkańcy Gniezna liczą, że ich miasto znajdzie się na trasie papieskiej wizyty do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.

 
          
         Pytany przez dziennikarzy o prawdopodobieństwo takiej wizyty gnieźnieński biskup pomocniczy Krzysztof Wętkowski przyznał, że nie jest ona wykluczona. „Każdy, kto choć w stopniu elementarnym zna historię wie, jakie miejsce zajmowało Gniezno w dziejach naszego kraju. Na tym opieramy nasze nadzieje” – stwierdził bp Wętkowski dodając, że papież został zaproszony do Polski na Światowe Dni Młodzieży, ale także na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zaznaczył jednocześnie, że trudno w tej chwili mówić o szczegółach. „Pracy na pewno nikomu nie zabraknie” – dodał.


Napisz komentarz  2 komentarzy

[1] [2] [3] [4] [5] [6] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu