Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Lato z Radiem w Gnieźnie już w niedzielę od godziny 16 ! 2012-07-31 16:55

       W niedzielę, 5 sierpnia br., na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie odbędzie się impreza z cyklu "Lato z Radiem 2012". Wystąpią: Ania Rusowicz, De Mono oraz Kombii. Wstęp wolny.

Program imprezy:
16.00 Początek imprezy, sygnał Lata z Radiem i przywitanie ze sceny, opis naszego miasteczka i planu imprezy – Roman Czejarek i Bogdan Sawicki 
- Mini konkurs Lata z Radiem
16.10 Prezentacja studia plenerowego Polskiego Radia – Sława Bieńczycka
16.15 Centrum Uśmiechu – CYFRA program dla najmłodszych (ok. 60’)
17.15 Konkursy sponsorów na scenie głównej, opis naszego miasteczka i planu imprezy 
- Mini konkurs Lata z Radiem 
- Rekopol i rodzinne segregowanie 
- Konsorcjum ministerstw (uwaga: nie od pierwszej imprezy)
17.50 Koncert ANIA RUSOWICZ
19.00 Konkursy sponsorów na scenie głównej, opis naszego miasteczka i planu imprezy 
- Zapowiedź I-go konkursu SMS-owego Lata z Radiem 
- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz program Poznaj Dobrą Żywność 
- Taniec Lemurów oraz Cyfra  
- Kawa Prima czyli test, czy dobrze znasz swojego partnera 
- Rozstrzygnięcie konkursu SMS-owego Lata z Radiem
19.50 Koncert DE MONO
21.00 Zapowiedź II-go konkursu SMS-owego Lata z Radiem 
- Konkurs Czy znasz Polskie Radio i Lato z Radiem? TAK czy NIE 
- Rozstrzygnięcie konkursu SMS-owego Lata z Radiem
21.20 Koncert GWIAZDY WIECZORU – KOMBII
22.30 Pokaz sztucznych ogni
22.35 Koniec imprezy


Napisz komentarz  5 komentarzy

Gnieźnianie w drodze na Jasną Górę - realcja na żywo ! 2012-07-31 16:47

      Trzeci dzień pielgrzymowania wzbudzał we mnie zawsze wiele ambiwalentnych uczuć. Trasa obejmuje około 28 km w tem odcinek w lesie, po drodze pełnej kamieni i nierówności, zaś wieczorem przyjmujemy nowych pielgrzymów do grona promienistej biało- błękitnej z parafii ZNMP z Inowrocławia.


       Przypominamy że na żywo można śledzić pielgrzymowanie grupy z Archidiecezji Gnieźnieńskiej !

Zapraszamy do śledzenia relacji na: www.ppag.pl


Napisz komentarz  6 komentarzy

Koronacja Królewska 2012 podsumowana ! 2012-07-31 16:43

         Tłumy mieszkańców i turystów zawładnęły na dwa dni Placem Świętego Wojciecha oraz jego okolicami. To właśnie bowiem tam odbywała się największa gnieźnieńska impreza plenerowa: Koronacja Królewska, która w różnej formie organizowana jest już od 2000 roku.
            
         Sobotnie, upalne południe powitał w Pierwszej Stolicy Polski korowód wojów, rycerzy, konnych, rzemieślników oraz muzykantów, którzy ulicami miasta przeszli na Rynek. Po spotkaniu z Prezydentem Jackiem Kowalskim, który oficjalnie zainaugurował wydarzenie, powrócili na przykatedralny plac, by tam zadziwiać przybyłych przygotowanymi atrakcjami. Tych zaś nie zabrakło. Liczne kramy i stoiska oferowały swojskiejedzenie, napitek, biżuterię, odzież historyczną, ozdoby, broń oraz pamiątki. Sokolnicy prezentowali piękne i drapieżne ptaki, wędzarz demonstrował, jak przyrządzać pyszną wędlinę, a mistrz średniowiecznych tortur pokazywał groźne narzędzia służące zadawaniu bólu.


Napisz komentarz  3 komentarzy

Akcja Caritas 2012-07-29 11:37

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej włączyła się w akcję Caritas Polska „Tornister pełen uśmiechów”. Przedsięwzięcie ma pomóc uboższym rodzinom skompletować szkolne wyprawki dla dzieci.
 
Do Parafialnych Zespołów Caritas trafiło już 230 pustych plecaków. Znalezienie darczyńców, którzy wypełnią je zeszytami i przyborami szkolnymi to zadanie członków wspomnianych zespołów. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wyposażone tornistry zostaną przekazane uczniom.  „Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych rodzin skompletowanie szkolnej wyprawki dla dzieci to spore obciążenie finansowe, stąd nasza akcja, która ma w tym pomóc. Puste plecaki trafiły już do parafii i mamy nadzieję, że dzięki staraniu Parafialnych Zespołów Caritas i dobremu sercu parafian, puste już nie będą. Liczymy na ofiarność mieszkańcy archidiecezji gnieźnieńskiej i wierzymy, że jak zawsze okażą się hojni” – mówi Lucyna Muniak z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.


Napisz komentarz  4 komentarzy

Wyruszyli na Jasną Górę 2012-07-29 11:36

Z błogosławieństwem Prymasa i uśmiechem mimo deszczu wyruszyli dziś na Jasną Górę pielgrzymi z archidiecezji gnieźnieńskiej. Dziewięciodniowe wędrownie potrwa do 6 sierpnia. Pątnicy pokonają blisko 300 kilometrów.


 


Przywołał również fragment dzisiejszej Ewangelii mówiący o przyjściu Jezusa nad Jezioro Galilejskie i podążającym za Nim wielkim tłumem. W tych słowach – jak dodał – odnaleźć można analogię do rozpoczynającego się dziś pielgrzymowania. W tym kontekście – mówił dalej - przychodzą na pamięć także pewne tytuły książek, periodyków i środków przekazu, które wyrosły z woli tego pójścia za Chrystusem, czy z Chrystusem. Jest wśród nich książka „Wstańcie chodźmy” Jana Pawła II, gazety „Idziemy” i „W drodze”, wreszcie telewizja „Trwam”. „Ktoś zapyta: jaki to ma związek z naszym pielgrzymowaniem? Odpowiedź jest prosta: trzeba wstać, trzeba iść, trzeba być w drodze i trzeba trwać. Czasy bowiem są takie, że zarówno w sprawach Kościoła jak i państwa wymagają zaangażowania każdego” – mówił na koniec prymas. Życzył również pielgrzymom, by rekolekcje w drodze pomogły im w lepszym poznaniu Kościoła i umocnieniu miłości do Kościoła, który jest naszą matką.
 


Podobnie jak w latach ubiegłych na Jasną Górę podąża z archidiecezji gnieźnieńskiej ponad dwadzieścia grup kolorowych i promienistych. Pierwsze wędrują wspólnie, spotykając się na Eucharystii, postojach i noclegach. Grupy promieniste idą oddzielnie, własnymi trasami, niemniej pod tym samym hasłem i z tym samym programem. Promieniści dotrą do Częstochowy 5 sierpnia. Na miejscu, zgodnie z tradycją, złożą w całość części krzyża niesione przez poszczególne grupy. Kolorowi będą na Jasnej Górze 6 sierpnia. Wtedy też odprawiona zostanie dla wszystkich Msza św. kończąca tegoroczne pielgrzymowanie.
 
Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę śledzić można na pielgrzymkowej stronie internetowejwww.ppag.pl
 
bgk KAI
Fot. M. Białkowska


Napisz komentarz  13 komentarzy

Trwa koronacja królewska 2012-07-29 11:29

W dawnych średniowiecznych czasach wielu ludzi utrzymywało się z grabieży i innych niecnych uczynków. Część z nich, dopuszczała się gwałtów oraz ciężkich przewinień w stosunku do swoich ziomków. O tym, jak ich wówczas traktowano, można było dowiedzieć się z widowiska teatralnego pt. „Kat i skazańcy”, zrealizowanego przez Grupę Widowisk Historycznych „Comes” na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie w ramach „Koronacji Królewskiej”.


Liczni złoczyńcy siali popłoch w wielu średniowiecznych grodach. Złapanie ich na gorącym uczynku nie było łatwą sztuką, ale jeśli już to się udawało, skazaniec mógł być pewien, że nie spotka go przyjemny los. Z całą pewnością można powiedzieć, że ówczesny „wymiar sprawiedliwości” miał bardzo niewiele wspólnego z ideami humanizmu, które zaczęto otwarcie deklarować wiele wieków później.

za: piastowska korona


Napisz komentarz  5 komentarzy

[1] [2] [3] [4] [5] [6] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu