Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Lednica 2012 już w najbliższą sobotę 2012-05-30 22:40

Świętej siostrze Faustynie Kowalskiej poświęcone będzie tegoroczne już XVI Spotkanie Młodych nad Lednicą. Szczegóły zaplanowanego na 2 czerwca wydarzenia przedstawił we wtorek w Warszawie o. Jan Góra OP.

 W spotkaniu, którego hasłem będą słowa „Miłość Cię znajdzie”, może wziąć udział nawet 100 tys. osób. Każdy otrzyma wybór tekstów z „Dzienniczka” Apostołki Bożego Miłosierdzia. „Dać podręcznik nowoczesnej podmiotowości, dać podręcznik, którego główną osią jest relacja z Chrystusem przyjacielem i Oblubieńcem, na tle której wszystkie inne relacje są tylko bladym tłem. Dać podręcznik niebywałego kontaktu z miłością i próba odpowiedzi na tę miłość. Czy można dać coś więcej? Ewangelie naturalnie” – powiedział dominikanin.

 

Nad Lednicę przywiezione zostaną przedmioty związane z s. Faustyną, m.in. jej zakonna obrączka, trumienka, ale także relikwie Świętej. Nieodłącznym elementem będzie Eucharystia sprawowana przez ponad 2 tys. kapłanów oraz półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzi wysłuchają również specjalnego przesłania Benedykta XVI. 


Napisz komentarz  9 komentarzy

Kongres misyjny - zaproszenie 2012-05-30 22:36

W Gnieźnie odbędzie się 4 czerwca VII Archidiecezjalny Kongres Misyjny z udziałem dzieci, młodzieży i członków Żywego Różańca. Spotkanie poświęcone będzie Słudze Bożej Paulinie Jaricot z okazji 150. rocznicy jej śmierci. W programie przewidziano spotkania w kościołach stacyjnych oraz Mszę św. w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka. Początek Eucharystii o godzinie 12.00. Wspólna modlitwa będzie również okazją do podziękowania za pielgrzymki bł. papieża Jana Pawła II do Gniezna w 1979 i 1997 roku.

Napisz komentarz  8 komentarzy

Kultura Chrześcijańska - nowa specjalność w CEG 2012-05-30 14:00

W październiku 2012, w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia ruszy w gnieźnieńskim Kolegium Europejskim nowa, unikatowa w skali Polski specjalność – kultura chrześcijańska.
 


Propozycja powołania nowej specjalności w ramach studiów kulturoznawczych stanowi próbę poszerzenia oferty dydaktycznej Instytutu i odnosi się bezpośrednio do przemian zachodzących w świecie współczesnym, w którego pluralizmie artykułuje się na różnorodny sposób obecność religii w kulturze, przybierając formy najróżnorodniejszych reprezentacji.


Przedłożona propozycja sytuuje się w znacznej mierze poza klasycznym religioznawstwem (nie cieszącym się zbytnim zainteresowaniem studentów), kierując się raczej modelami wypracowanymi w ramach tzw. kulturowych studiów nad religią (kulturwissenschaftliche Religionsstudien) wewnątrz samego kulturoznawstwa. Tego typu otwarta formuła pozwoliłaby z czasem na uruchomienie w ramach kulturowych studiów nad religią innych specjalności, np. nad kulturą judaizmu, islamu, itd.


Napisz komentarz  3 komentarzy

Archidiecezja ma nowych ksieży 2012-05-30 13:57

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk udzielił święceń prezbiteratu 13 diakonom Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Uroczystość odbyła się w sobotę, 26 maja, w katedrze gnieźnieńskiej. „Niech was pociąga to, co pokorne i co prowadzi do świętości” – mówił metropolita gnieźnieński do neoprezbiterów.

 

 W uroczystej liturgii uczestniczyli abp senior Henryk Muszyński, gnieźnieńscy biskupi pomocniczy: bp Bogdan Wojtuś i bp Wojciech Polak,  kanonicy Kapituły Prymasowskiej, profesorowie i moderatorzy gnieźnieńskiego seminarium duchownego, a także proboszczowie rodzinnych parafii neoprezbiterów. W ważnym dniu towarzyszyli im także najbliżsi,  przyjaciele i liczni kapłani. Liturgię święceń rozpoczęło imienne wezwanie kandydatów i prośba skierowana przez rektora PWSD ks. Wojciecha Rzeszowskiego do abp. Józefa Kowalczyka o udzielenie im święceń prezbietratu. Po złożeniu przez kandydatów uroczystego przyrzeczenia wszyscy zgromadzeni w katedrze odśpiewali litanię do Wszystkich Świętych, w czasie której diakoni leżeli krzyżem na posadzce katedry. Później nastąpił najważniejszy moment święceń – abp Józef Kowalczyk, a następnie abp senior Henryk Muszyński, bp Bogdan Wojtuś, bp Wojciech Polak oraz kapłani nałożyli ręce na głowy wyświęcanych i odmówili modlitwę konsekracyjną będącą prośbą do Boga o udzielenie im darów Ducha Świętego potrzebnych do pełnienia przyszłej posługi. Neoprezbiterzy namaszczeni zostali olejem krzyżma oraz złożyli przyrzeczenie posłuszeństwa biskupowi, z którym pod koniec liturgii święceń wymienili pocałunek pokoju oznaczający, iż są uważani za jego współpracowników, braci i przyjaciół. Nałożyli także ornaty.


Napisz komentarz  3 komentarzy

Nowe trasy nordic walking 2012-05-30 13:52

W związku z Otwartymi Dniami Lasów Państwowych 1-3 czerwca 2012 r. Nadleśnictwo Gniezno 3 czerwca organizuje Dzień Otwarty, podczas którego między innymi udostępnione zostaną nowo powstałe trasy nordic walking przebiegające przez teren leśnictwa Las Miejski. Jedna z tras o długości 5 km, druga o długości 5,4 km.Zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym i przemarszu nowymi trasami nordic walking. 


Napisz komentarz  2 komentarzy

Musical "Koty" na Dzień Dziecka 2012-05-30 13:50

1 czerwca  o godz. 18.00 z okazji  Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do Centrum Kultury „Scena to dziwna” na musical „Koty” (wstęp wolny) przygotowany przez dzieci ze szkół podstawowych pod kierunkiem Dominiki Sochackiej-Drzewieckiej. Jest to autorski projekt, który ma na celu poruszać aktywność muzyczną w Gnieźnie i powiecie szczególnie wśród młodych osób - mówi Dominika Sochacka. Wybraliśmy formę musicalu ponieważ uważam, że taka forma będzie najbardziej odpowiednia zarówno dla dzieci - aktorów, jak i dla widowni.Dzieci podczas kilkumiesięcznej pracy nad musicalem kierowały się własną kreatywnością, jest to ich duży sukces nie tylko grupowy ale także indywidualny. Niesamowita muzyka, prosta, ale przekonująca fabuła to bardzo ważny aspekt tego musicalu, którego premiera odbędzie się już w Dzień Dziecka.„Koty” to tylko część niespodzianek jakie zostały przygotowane z okazji Dnia Dziecka. Towarzystwo Wielkopolska Izrael – główny organizator przedsięwzięcia Dzień Dziecka z Januszem Korczakiem przegotował szereg różnych imprez.


Napisz komentarz  4 komentarzy

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu