Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Oficerowie obradowali w Pierwszej Stolicy 2012-02-28 10:53

        Posiedzenie Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się 24 lutego 2012 roku w Kolegium Europejskim w Gnieźnie. W obradach uczestniczyli Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, przedstawiciel Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka płk Mirosław Kaliński, przedstawiciel Departamentu Kadr MON płk Andrzej Zalewski, przedstawiciele wszystkich rodzajów wojsk, delegacja Związku Oficerów Rezerwy RP z Berlina oraz „Młodzi Marszałka Józefa Piłsudskiego” na czele z ks. kapelanem Krystianem Frąckowiakiem. 
      Z uczestnikami obrad w Katedrze Gnieźnieńskiej spotkał się Prymas Polski Arcybiskup Józef Kowalczyk. Mszę Świętą odprawił ks. kanonik Jan Kasprowicz. W czasie obrad dokonano oceny przebiegu Jubileuszu 90. rocznicy powstania Związku, określono zadania dla wszystkich struktur organizacyjnych Związku na najbliższe lata w obszarze kształtowania patriotyczno-obronnych postaw młodego pokolenia.


Napisz komentarz  4 komentarzy

Za 3 tygodnie IX Zjazd Gnieźnieński - Gniezno 16-18 marca 2012-02-28 10:49


         Tradycją Zjazdów Gnieźnieńskich jest ich szeroki  charakter ekumeniczny i międzyreligijny. W spotkaniach organizowanych w Gnieźnie – kolebce polskiego katolicyzmu i pierwszej stolicy Polski – chętnie biorą udział chrześcijanie z innych Kościołów oraz przedstawiciele religii monoteistycznych: judaizmu i islamu. Szukamy możliwości wspólnego świadectwa wyznawców różnych religii wobec świata, w którym żyjemy. Zapraszamy do Gniezna również ludzi niewierzących, aby podjąć z nimi dialog w imię wspólnego dobra całego społeczeństwa. Dialog ten niekiedy staje się sporem, nie możemy jednak nikomu z góry odmawiać dobrej woli. 


RELIGIA JAKO ŹRÓDŁO KAPITAŁU SPOŁECZNEGO 

         Kolejny, IX Zjazd Gnieźnieński będzie poświęcony roli religii w społeczeństwie obywatelskim współczesnej EuropyTaki wybór tematu jest odpowiedzią na bolączki współczesnej Europy. Proces integracji europejskiej wyraźnie cierpi na niedostateczne zaangażowanie obywateli. Instytucje Unii Europejskiej niebezpiecznie alienują się i oddalają od tych, którym mają służyć. Obywatele natomiast nie utożsamiają się z biurokratycznymi strukturami. Także wielu ludzi wierzących wycofuje się w prywatność, szukając wygodnego miejsca dla siebie i swoich bliskich, rezygnując z zaangażowania obywatelskiego. Są oni zaniepokojeni narastającymi tendencjami do czynienia nieładu aksjologicznego normą współczesnego społeczeństwa. 

.
Napisz komentarz  6 komentarzy

Lokomotywa zaprasza 2012-02-22 23:04

 .


Napisz komentarz  3 komentarzy

Rusza kolejny cykl katechez katedralnych 2012-02-22 22:58

W pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu, 27 lutego, w katedrze gnieźnieńskiej ruszy kolejny cykl katechez katedralnych. Ich tematem będą interesujące, ważne, aktualne i trudne kwestie z życia katolików świeckich, zasugerowane m.in. przez samych słuchaczy.

Katechezy katedralne to inicjatywa prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka zainaugurowana w marcu ubiegłego roku. Ma ona być odpowiedzią na wezwanie Benedykta XVI o podjęcie dzieła nowej ewangelizacji. Ewangelizacja – jak przypomniał papież – nie jest zadaniem skończonym, ale wciąż należy do natury Kościoła i współcześnie musi się mierzyć z takimi zjawiskami, jak m.in. zagubienie i dystansowanie się od wiary. Dlatego nowa ewangelizacja musi być kierowana do ludzi współcześnie żyjących i odpowiadać na stawiane przez nich pytania. 

Katechezy odbywać się będą w gnieźnieńskiej katedrze w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Głosić je będą specjaliści, profesorowie i wykładowcy gnieźnieńskiego seminarium duchownego.

bgk KAI

Program

27.02 Ks. dr Andrzej Grzelak. Walka karnawału z postem. Dokąd prowadzą wielkopostne drogi Kościoła?

5.03  Ks. dr  Paweł Podeszwa: Rozdzierajcie wasze serca a nie szaty. Biblijne nawrócenie

12.03  Ks. mgr lic. Tadeusz Kwitowski. Czy każde zło jest grzechem? Kiedy grzech staje się ciężki?

02.04  Ks. mgr Jan Kasprowicz: Tajemnica krzyża. Cudowny Krucyfiks z Katedry Gnieźnieńskiej

16.04  Ks. dr hab. prof. UAM Waldemar Szczerbiński: Ciało człowieka – błogosławieństwo czy przekleństwo?

23.04 Ks. dr Maciej Olczyk: Pasja buduje, pasja niszczy. Moralność emocji i uczuć

30.04  Ks. dr Wojciech Rzeszowski: Do spowiedzi czy do psychologa?

7.05  Ks. dr Krzysztof Wętkowski. Czy w Kościele są rozwody?

14.05  Ks. prof. dr hab. Jerzy Stefański: Sakrament chorych czy umierających?

21.05  Ks. dr Paweł Kiejkowski: Bóg na ławie oskarżonych. Miłujący Bóg a tajemnica cierpienia….

28.05  Ks. mgr Paweł Gronowski: Po co Kościołowi internet, telewizja i radio?

04.06  Ks. mgr Dariusz Larus: Orientacja seksualna a zbawienie

11.06  Ks. dr hab. prof. UAM Bogdan Czyżewski. Łamanie chleba, Eucharystia czy Msza św.?

18.06  Ks. dr hab. Andrzej Bohdanowicz: Czy w Kościele jest miejsce dla osób rozwiedzionych?

25.06  Ks. dr Mieczysław Polak: Wakacje z sektami – naprawdę niebezpieczne?


Napisz komentarz  2 komentarzy

Prymas odprawi mszę świętą w środę popielcową 2012-02-22 11:22

W Środę Popielcową, 22 lutego, prymas Polski abp Józef Kowalczyk będzie przewodniczyć w katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Początek Eucharystii o godzinie 18.

W tegoroczny Orędziu na Wielki Post papież Benedykt XVI podkreśla, że czas ten powinien nam upłynąć pod znakiem modlitwy, dzielenia się, milczenia i postu, w oczekiwaniu na radość paschalną. Jak stwierdza, nigdy nie powinniśmy być niezdolni do "miłosierdzia" wobec cierpiącego człowieka i nigdy nie mogą tak bardzo pochłaniać nas nasze sprawy i nasze problemy, że nasze serce stanie się głuche na wołanie ubogiego.

Orędzie papieża TUTAJ 

Okresy i dni pokuty są w Kościele katolickim specjalnym czasem ćwiczeń duchowych, liturgii pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń, jak post i jałmużna, braterskiego dzielenia się z innymi, m.in. poprzez inicjowanie dzieł charytatywnych i misyjnych. Z liturgii znika radosne "Alleluja" i "Chwała na wysokości Bogu", a kolorem szat liturgicznych staje się fiolet. Istotą pozostaje przygotowanie wspólnoty wiernych do największego święta chrześcijan, jakim jest Wielkanoc. Wielki Post jest także okresem przygotowania katechumenów do chrztu. Każda niedziela wprowadzała w kolejne tajemnice wiary, a na Wielkanoc podczas Wigilii Paschalnej udzielany jest sam chrzest. 

Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 5 kwietnia, kiedy to katolicy rozpoczną obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 8 kwietnia.


Napisz komentarz  3 komentarzy

Rozpoczął się Wielki Post 2012-02-22 11:20

Wielki Post to w liturgii wszystkich chrześcijan czas na pokutę, mający przygotować do jak najpełniejszego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Wielki Post trwa czterdzieści dni, rozpoczyna się w Środę Popielcową, w trakcie której wierni posypują sobie głowę popiołem. Tradycja ta pojawiła się w ósmym wieku, zaś od wieku jedenastego jest zwyczajem obowiązującym w całym Kościele. Popiół do posypywania głów pochodzi ze spalonych palm święconych w Niedzielę Palmową w zeszłym roku. 


W pierwszych wiekach chrześcijaństwa za Wielki Post uważało się jedynie Wielki Piątek i Wielką sobotę. Okres ten stopniowo wydłużał się, w trzecim wieku pościło się już cały tydzień, natomiast na początku kolejnego wieku wprowadzono post czterdziestodniowy. Liczba czterdziestu dni jest symbolem czterdziestodniowego pobytu Jezusa na pustyni. Czterdziestka pojawia się zresztą w wielu miejscach Biblii, czterdzieści lat wędrowali Izraelici po ucieczce z Egiptu, czterdzieści dni przebywał Mojżesz na górze Synaj, wielki potop spowodowany był czterdziestodniowymi opadami, Niniwa miała być zniszczona w 40 dni, tyle samo dni Eliasz szedł do góry Horeb. Niedziele nie były wliczane do okresu Postu. Na przełomie szóstego i siódmego wieku papież Grzegorz I Wielki (patron Anglii, późniejszy święty) wprowadził dodatkowy okres przygotowujący do Wielkiego Postu, tzw. Przedpoście – Czas Siedemdziesiątnicy, który rozpoczynał się dziewięć tygodni przed Wielkanocą. Obecnie Przedpoście nie obowiązuje, nie jest obchodzone w żadnym Kościele.

Wielki Post ma być w zamierzeniu czasem na pokutę, odwrócenie się od grzechu i ponowne nawrócenie się. Trzy najważniejsze zalecenia to post, modlitwa i jałmużna. Kościół przypomina nam, że Jezus traktował te zalecenia jako trzy najlepsze drogi do zbliżenia się do Boga.Napisz komentarz  8 komentarzy

[1] [2] [3] [4] [5] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu