Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Dziś Noc Świętych w Centrum Gniezna! 2011-10-30 14:48

        Już nie tylko Gniezno, ale i Chodzież, Inowrocław, Słupca, Miłosław i inne. Coraz więcej parafii w archidiecezji gnieźnieńskiej organizuje Noc Świętych, czyli modlitewne czuwanie w wigilię Wszystkich Świętych, mające przypominać o istocie uroczystości obchodzonej 1 listopada.
        W Gnieźnie Noc Świętych odbędzie się już po raz siódmy. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się wieczorem 31 października w kościele garnizonowym. W tym roku głównym bohaterem będzie św. Franciszek, którego życie i dzieło przypomną gnieźnieńscy franciszkanie. Uczestnicy odśpiewają Litanię do Wszystkich Świętych i po Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Koronce do Miłosierdzia Bożego wyruszą na gnieźnieński Rynek, gdzie wspólnie z franciszkanami będą się modlić w intencji miasta. Spotkanie zakończy się w katedrze gnieźnieńskiej, gdzie z uczestnikami Nocy Świętych spotka się bp Wojciech Polak. Jak co roku uczestnikom modlitewnego czuwania towarzyszyć będą relikwie gnieźnieńskich świętych oraz ich żywe ikony, czyli młodzi ludzie ubrani w charakterystyczne stroje i z atrybutami poszczególnych świętych. Nowością będzie udział w spotkaniu orkiestry dętej i konnicy, która poprowadzi procesję na Rynek. Pojawią się tam także gnieźnieńscy żużlowcy.      W Inowrocławiu Noc Świętych rozpocznie się o godzinie 20. w kościele św. Mikołaja śpiewanymi nieszporami. Podczas spotkania przypomniana zostanie postać św. Eugeniusza de Mazenod – założyciela Zakonu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Następnie uczestnicy ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych wyruszą do kościoła św. Krzyża, gdzie sprawowana będzie Msza św. kończąca spotkanie. W procesji niesione będą relikwie świętych i błogosławionych z inowrocławskich kościołów. Do Miłosławia z kolei zaproszona jest młodzież z całego tamtejszego dekanatu. Noc Świętych rozpocznie Msza św. o godzinie 21. w intencji bliskich zmarłych, których życie było wyjątkowe i przemawiające za ich świętością. Każdy będzie mógł wypisać na kartce za kogo pragnie ofiarować Mszę św. oraz w jednym zdaniu opisać wydarzenie wskazujące na niezwykłość tej osoby. Wszystkie kartki zostaną odczytane na początku Eucharystii. Po zakończeniu Mszy św. z kościoła wyruszy procesja, która przy blasku pochodni przejdzie na miejscowy cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się modlitwa za zmarłych. 


Napisz komentarz  2 komentarzy

50-lecie Archiwum i 20-lecie Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej 2011-10-30 14:47

        W odnowionych salach Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbyły się 26 października obchody 20. rocznicy działalności muzeum i 50. rocznicy istnienia mieszącego się w tym samym budynku Archiwum Archidiecezjalnego. „Tu umarli żyją” – mówił podczas uroczystości gnieźnieński biskup pomocniczy Bogdan Wojtuś.

        Obchody zgromadziły wielu gości: przedstawicieli świata nauki i kultury, reprezentantów lokalnych władz, szefów podobnych instytucji z Wielkopolski, kapłanów, a także byłych i obecnych pracowników obu instytucji. Jak podkreślił bp Wojtuś, zarówno muzeum, jak i archiwum spełniają niezwykle ważną rolę – gromadzą, przechowują i dbają o najcenniejsze zabytki polskiej kultury. [align=justify]„W ten sposób instytucje te uczestniczą w dziele nowej ewangelizacji, zgromadzone przez nie skarby są bowiem oglądane nie tylko przez ludzi wierzących, ale także przez tych, którzy wiary nie mają lub od niej odeszli” – mówił bp Wojtuś. [align=justify]Podczas uroczystości przedstawiono także projekt nadzoru konserwatorskiego w archiwum. Szczegóły przybliżyła zebranym Marzena Szczerkowska z pracowni konserwacji zabytków „Verso”. Nakreśliła także krótko ideę planowanej akcji adopcji zabytkowych ksiąg, która będzie realizowana pod nazwą „Mecenat Skarbów Słowa”. Podczas uroczystości zaprezentowano również odnowioną i rozbudowaną stronę internetową archiwum. Nowe funkcje ułatwią internautom korzystanie z zasobów, a pracownikom archiwum oszczędzą pracy. 


Napisz komentarz  3 komentarzy

Autobusem MPK na cmentarze! 2011-10-30 13:47

W dniach  31.10. i 1.11.2011r. zostaną
uruchomione dodatkowe autobusy kursujące na trasach:

LEDNICKA - Gdańska - obwodnica* - Łaskiego - Jeziorna - Dalkoska
(w kierunku ul.Lednickiej p/ul.Wawrzyńca) - Chrobrego
Kościuszki (w kierunku ul.Lednickiej p/ul.Dworcową) - WITKOWSKA
BUDOWLANYCH - Żwirki i Wigury - obwodnica* - Łaskiego - Jeziorna
Dalkoska (w kierunku ul.Budowlanych p/ul.Wawrzyńca) - Chrobrego
Kościuszki (w kierunku ul.Budowlanych p/ul.Dworcową) - WITKOWSKA

   
Dodatkowe przystanki:  w kier. ul.Witkowskiej przy ul.Gdańskiej
(przed wjazdem na obwodnicę* - 150 m od cmentarza), 
w kier. ul.Lednickiej i ul.Budowlanych przy ul.Żwirki i Wigury
za zjazdem z obwodnicy* (obwodnica* - Trasa Zjazdu Gnieźnieńskiego).
Godziny kursowania dodatkowych autobusów:
31.10.2011r. - poniedziałek
- z ul.Lednickiej od godz. 13.10 do 17.10 co 40 minut
- z ul.Budowlanych od godz. 13.30 do 17.30 co 40 minut
01.11.2011r. - wtorek
- z ul.Lednickiej od godz. 9.50 co 40 minut,
od godz. 12.30 do 17.10 co 20 minut
- z ul.Budowlanych od godz. 10.00 co 40 minut,
od godz. 12.40 do 17.20 co 20 minut
Z dodatkowych autobusów mogą korzystać pasażerowie posiadający
bilety jednorazowe lub sieciowe.
Szczegółowych informacji udziela (24h) dyspozytor
MPK Sp. z o.o. tel. 61 425 66 92


Napisz komentarz  2 komentarzy

Tragedia pod Gnieznem! Nie żyją 4 osoby! Policja apeluje o ostrożność podczas świątecznego weekendu 2011-10-30 13:40

Cztery osoby zginęły w niedzielę w dwóch wypadkach drogowych, do których doszło na terenie powiatu gnieźnieńskiego w Wielkopolsce. 

Do wypadku doszło po godz. 2.00 w nocy. 
Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn samochód osobowy marki Volvo S40 uderzył w drzewo. Na miejscu śmierć poniosło trzech mężczyzn w wieku 20-, 22- i 63 lat 
- mówi asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Był to kierowca pojazdu, pasażer siedzący z przodu oraz pasażer z tyłu. Byli oni mieszkańcami Trzemeszna. 
   

Dwóch mężczyzn - także mieszkańców Trzemeszna - w wieku 30 i 34 lat odwieziono do szpitala w Inowrocławiu, a dwie dziewczyny w wieku 15 i 17 lat (zamieszkałe na terenie gminy Trzemeszno) przewieziono do szpitala w Gnieźnie. Na miejscu wypadku było 6 karetek pogotowia oraz trzy zastępy straży pożarnej, policja oraz prokurator. 

Policja apeluje o ostrożność podczas wydłużonego weekendu.


Napisz komentarz  4 komentarzy

Trwa akcja Znicz 2011 na drogach Gniezna 2011-10-30 13:37

Policjanci w związku z akcją Znicz będą nie tylko na trasach krajowych i drogach dojazdowych do miast, ale też w pobliżu cmentarzy. Pamiętajmy, że w pobliżu nekropoli będą zmiany w organizacji ruchu i mogą być spore utrudnienia. Nie jedźmy na pamięć, zwracajmy uwagę na znaki, słuchajmy poleceń służb porządkowych - m.in. policjantów - mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.


Policjanci apelują też, by nie szukać "na siłę" miejsca do parkowania jak najbliżej bramy cmentarnej i by kierowcy uważali na pieszych. - To bardzo ważne. Wcześnie zapada zmrok, jest gorsza widoczność. W okolicach cmentarzy będzie na pewno wiele osób. Apelujemy też do samych pieszych, by mieli przy sobie jakieś elementy odblaskowe, latarki a przede wszystkim by nie przechodzili przez drogę w niedozwolonych miejscach oraz by korzystali z chodników i poboczy - dodał Sokołowski.
Przypomniał również, że tłok na cmentarzach, dworcach kolejowych czy w środkach komunikacji miejskiej, mogą próbować wykorzystać kieszonkowcy.
Policjanci zapewniają, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych kierowcy, którzy będą wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Z policyjnych doświadczeń wynika, że często zatrzymani pijani kierowcy pili alkohol nie tuż przed jazdą, ale np. dzień wcześniej wieczorem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po użyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do trzech lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.


Napisz komentarz  2 komentarzy

Konkurs fotograficzny w ramach V OFFELIADY ! 2011-10-30 13:34

Weź udział w Wielkim Konkursie Fotograficznym organizowany przez firmę Fotostube w ramach V Offeliady. Tematem przewodnim konkursu jest „Wyzwanie”. Poniżej regulamin akcji, na którą zdjęcia nadsyłać można do 7 listopada 2011 roku.  
 
Konkurs fotograficzny (zwany dalej „Konkursem”) organizowany jest przez firmę Fotostube ul. Zielony Rynek 12, 62-200 Gniezno (zwaną dalej „Organizatorem”) w ramach V Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych OFFELIADA w Gnieźnie.    2. W Konkursie mogą brać udział osoby fizyczne interesujące się fotografią i zamieszkałe na terenie Miasta Gniezna. W przypadku osób małoletnich (do 18. roku życia) udział w konkursie jest możliwy za pisemną zgodą rodziców lub opiekuna prawnego.  3. Konkurs zostaje ogłoszony w dniu 21 września 2011 r.   4. Tematem przewodnim Konkursu jest hasło „Wyzwanie”.   5. Uczestnicy Konkursu zgłaszają wybrane przez siebie 1 zdjęcie zgodne z tematem Konkursu.   6. Zdjęcie należy przesłać na adres email: konkurs@fotostube.pl podając w tytule „OFFELLIADA 2011 Zgłoszenie” w nieprzekraczalnym terminie do 7 listopada 2011 r.    7. Warunki techniczne prac: Prace w formacie JPG o wymiarach min 1200x1600 pikseli.  8. Nadesłane prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową, powołaną przez Organizatora. Komisja Konkursowa czuwa także nad prawidłową organizacją i przebiegiem Konkursu oraz dokona oceny nadesłanych prac, a swój werdykt ogłosi podczas V Festiwalu OFFELIADA w Gnieźnie (11-13 listopada 2011 r.).


Napisz komentarz  10 komentarzy

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu