Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Uwaga! Zmiana rozkładów jazdy 2011-08-31 23:24

Uwaga! Zmiana rozkładów jazdy pociągów od dnia 01.09.2011


Wykaz zmian dla pociągów spółki Przewozy Regionalne
znajdziesz  tutaj   (dla stacji Gniezno)Wykaz zmian dla pociągów spółki Inter City 
znajdziesz  tutaj


Wykaz zmian dla pociągów Kolei Wielkopolskich znajdziesz   tutaj

Napisz komentarz  6 komentarzy

30 lat parafii na Winiarach 2011-08-30 22:41

Parafia pw. bł. Radzyma Gaudentego – jedna z największych w Gnieźnie, obchodzi w tym roku 30. rocznicę powstania. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 sierpnia z udziałem prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka.

 
Metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej przez zaprzyjaźnionych i posługujących w parafii kapłanów. We wspólnej modlitwie uczestniczyli m.in. gnieźnieńscy dziekani: ks. kan. Ryszard Balik i ks. kan. Andrzej Grzelak oraz ks. Krzysztof Woźniak, z-ca dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, której siedziba mieści się na terenie parafii bł. Radzyma Gaudentego. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych władz, członkowie organizacji i ruchów działających w parafii oraz wierni świeccy.
 
Parafia pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie jest jedyną w Polsce i na świecie mającą za patrona przyrodniego brata św. Wojciecha, pierwszego arcybiskupa gnieźnieńskiego. Została erygowana przez kard. Stefana Wyszyńskiego dekretem z dnia 12 maja 1981 roku. Pierwszym wikariuszem ekonomem, a później proboszczem został nieżyjący już ks. Zbigniew Kapturczak. W ciągu dwóch miesięcy stanęła tymczasowa kaplica, w której 30 sierpnia 1981 roku odprawiona została pierwsza Msza św. W 1983 roku ruszyła budowa kościoła parafialnego, w której aktywnie uczestniczyli parafianie. Świątynię poświęcono i oddano do użytku w 1995 roku. Pięć lat później abp Henryk Muszyński dokonał jej konsekracji.
 
W parafii istnieje 7 Wspólnot Neokatechumenalnych, działają: Akcja Katolicka, Ruch Rodzin Szensztackich, Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialny Oddział Caritas, Parafialny Klub Sportowy „Gaudenty”, Żywy Różaniec Rodzin, Rodzina Fatimska, Straż Świętego Radzyma, Liturgiczna Służba Ołtarza,  wokalnomuzyczny zespół dziecięco – młodzieżowy. Rozwinięte jest także Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego, wydawany jest tygodnik parafialny „Winnica”. Na terenie Domu parafialnego ma swoją siedzibę społeczne gimnazjum „Stowarzyszenia Rodzice Dzieciom”, które w tym roku otrzymało imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ciągu 30 lat istnienia, parafia dała Kościołowi 16 kapłanów, oraz dwie siostry zakonne.

ag


Napisz komentarz  3 komentarzy

Zaproszenie 2011-08-30 22:37


Prezydent Miasta Gniezna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z 72. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, które odbędą się w 1 września 2011 o godzinie  12.00. 

Program uroczystości:
11.45 - zbiórka pocztów sztandarowych przy pomniku „Ku czci poległych  i pomordowanych w latach 1939-1945”w Parku przy ul. T. Kościuszki
           
12.00 - Uroczystości przy Pomniku 
* syrena,
* Hymn Państwowy,
* wystąpienie Prezydenta Miasta,
* minuta ciszy,* hejnał miasta,* składanie wieńców i kwiatów,
* podziękowanie Przewodniczącego RMG,
* Rota.

    Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe i delegacje organizacji kombatanckich, politycznych i społecznych oraz młodzieżowych, a także mieszkańców miasta Gniezna do wzięcia udziału w tych Uroczystościach.


Napisz komentarz  2 komentarzy

Biblioteka zakończyła sezon wakacyjny 2011-08-30 22:33

    26 sierpnia 2011 roku odbyły się ostanie zajęcia prowadzone przez całe wakacje w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I. W sumie przygotowano i przeprowadzono 39 spotkań. Dzieci codziennie od poniedziałku do piątku uczestniczyły w zajęciach, których tematyka związana była z różnymi zawodami. Spotkania wypełnione były pracą plastyczną, zabawami ruchowymi i logicznymi, zagadkami, ale również czytaniem bajek. Niemałą gratką byli zaproszeni goście. Wspaniałe spotkania ze studentami Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, paniami: Danutą Wiśniewską, Anną Lis, Krystyną Kwaśniewską, Danutą Kubiś, Hanną Ciesielska i Ewą Bjorklund na pewno zapadły dzieciom mocno w pamięć. Na tym jednakplejada zaproszonych gości się nie kończy. Pojawił się również Waldemar Siwka, który pięknie opowiadał o zawodzie ratownika, Izabela Budzyńska, która dziennikarskim okiem oceniała prace dzieci, Kamila Kasprzak, z którą dzieci układały zdumiewające rymy. Nie sposób wymienić wszystkich gości biorących udział w zajęciach, tym niemniej na pewno były to doświadczenia cenne dla obu stron.

 
    Niemałą niespodziankę przygotowali uczestnicy. Pożegnalne spotkanie stało się pretekstem do wystawienia krótkiego przedstawienia, którego autorem była jedna z dziewczynek. Wspólna praca nad tym przedsięwzięciem na pewnopomogła dzieciom zrozumieć, jak ciężka jest praca aktora i docenić własne umiejętności. Oprócz podziękowań, dla uczestników przygotowano również drobne upominki. 
    Letnie spotkania dla dzieci w Bibliotece dobiegły końca i można powiedzieć tylko, że były wyjątkowo udane. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły: Anna Grygiel i Magdalena 
Napisz komentarz  5 komentarzy

Komety z koncertem w Gnieżnie 2011-08-30 22:30

18 listopad 2011

Klub Muzyczny Młyn

Szczegóły niebawem


Napisz komentarz  3 komentarzy

The Analogs z koncertem w Gnieźnie 2011-08-25 20:40

Zespół THE ANALOGS powstał w 1995 roku i ma na swoim koncie 12 płyt, oraz setki koncertów zagranych w Polsce oraz całej Europie. Ich muzyka poza cyfrowymi nośnikami CD, jest również dostępna na klasycznych, kolekcjonerskich wydawnictwach analogowych.


Od początku swojej działalności są związani ze scena niezależną. Poza naszym krajem ich płyty zostały wydane również w U.S.A. i Rosji. Zespół jest częstym gościem na największych europejskich festiwalach punk rockowych takich jak PUNK & DISORDERLY czy ANTIFEST. Recenzje i wywiady z THE ANALOGS są publikowane w największych mediach tak elektronicznych (ONET.PL), jak i papierowych (GAZETA WYBORCZA , TYLKO ROCK). Na temat zespołu powstały dwa filmy dokumentalne. Ostatnie fonograficzne dokonania zespołu to płyty "TANIEC CIENI" oraz wydana w Rosji  ”S.O.S” .Na płytach znajduje się oczywista kontynuacja tego, co fani znają z poprzednich albumów, ostre, ultra-melodyjne kompozycje, których odbiór podkreślają charakterystyczne teksty lidera grupy Pawła Czekały. Uliczna retoryka nadal dominuje w przekazie grupy, choć nie sposób oprzeć sie wrażeniu, że tym razem więcej w tekstach The Analogs także zwykłych życiowych obserwacji i osobistych przemyśleń. 

Zespół jest obecnie najaktywniejszym koncertowo zespołem punk rockowym w Polsce .  Trasa koncertowa w roku 2011  rusza w styczniu  a składać się na nią będzie kolejne kilkadziesiąt występów, z którymi zespół dotrze nie tylko do największych miast promując materiał z nowych  albumów  i przypominając stare hity..

Zapraszamy na koncert do Klubu Muzycznego Młyn 3 września o godz. 20.


Napisz komentarz  3 komentarzy

[1] [2] [3] [4] [5] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu