Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Wakacje z muzeum 2011-06-30 12:30

.


Napisz komentarz  3 komentarzy

,,Królewskie Miasto Gniezno" 2011-06-30 12:29

.


Napisz komentarz  4 komentarzy

Pieszo na Jasną Górę ! 2011-06-30 12:29

.


Napisz komentarz  3 komentarzy

Zespół Pieśni i Tańca WISŁA 15 lipca na Starym Rynku w Gnieźnie 2011-06-30 12:28

.


Napisz komentarz  2 komentarzy

BUNT – Der Sturm – Die Aktion 2011-06-29 14:01

    Od kilku dni w Domu Historii Brandenburgii i Prus w Poczdamie prezentowana jest pierwsza odsłona polsko-niemieckiej wystawy „BUNT – Der Sturm – Die Aktion. Polscy i niemieccy ekspresjoniści”. Ten projekt wystawienniczy to efekt ścisłej współpracy Muzeum Początków Państwa Polskiego, Muzeum Narodowego w Poznaniu i muzealników z Domu Historii Brandenburgii i Prus w Poczdamie. 
    
     Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 23 czerwca 2011 roku. Wśród zaproszonych gości obecni byli Sabine Kunst, minister ds. kultury Landu Brandenburgii; Jacek Bartkowiak, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Adam Soćko, zastępca dyrektora ds. naukowych Muzeum Narodowego 
w Poznaniu. Miłym zaskoczeniem była obecność prof. Stanisława Karola Kubickiego (syna Stanisława Kubickiego, członka grupy „Bunt”) oraz prof. Krzysztofa Pomiana (znanego eseisty i filozofa). 
    Wystawa „BUNT – Der Sturm – Die Aktion” to kolejny projekt wystawienniczy podkreślający więzi kulturalne łączące regiony partnerskie: Wielkopolskę i Brandenburgię. Patronat Honorowy nad wystawą objęli: Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Matthias Platzeck, Premier Brandenburgii.
    Celem wystawy jest uzmysłowienie odbiorcom, jakim fenomenem na mapie europejskiej awangardy XX wieku była utworzona w Poznaniu grupa artystyczna „Bunt”. Wysiłek kuratorów wystawy skupił się przede wszystkim na próbie porównania sztuki polskich i niemieckich ekspresjonistów i ukazaniu inspiracji płynących ze strony artystów skupionych wokół pism „Die Aktion” i „Der Sturm”, które przenikały do Wielkopolski z Niemiec.


Napisz komentarz  3 komentarzy

Prymas kowalczyk w Uroczystośc Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej do wiernych: ,,Eucharystia jako sakrament miłości buduje wspólnotę Kościoła" 2011-06-23 18:30

O zaniechanie sporów i zaprzestanie sztucznego dzielenia Polski w imię politycznych interesów apelował prymas Polski abp Józef Kowalczyk podczas czwartkowej uroczystości Bożego Ciała w Gnieźnie. Metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. i procesji, która przeszła głównymi ulicami miasta.   W homilii wygłoszonej przy ostatnim, czwartym ołtarzu, którego tło stanowiła biało-czerwona flaga i słowa Bóg, Honor, Ojczyzna abp Kowalczyk przypomniał, że uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej jest publicznym oddaniem hołdu i czci Chrystusowi Eucharystycznemu.
 „Bóg przemierza nasze ulice nie tylko niesiony w złocistej monstrancji ale i w naszych sercach. My jesteśmy Christofori, czyli nosicielami Chrystusa, Jego życia i Jego miłości – dzięki temu, że spożywamy chleb Boży z ołtarza Pańskiego. Właśnie ten fakt nadaje dzisiejszej uroczystości szczególnego znaczenia i blasku” – mówił Prymas.
 
Podkreślił również, że Eucharystia jako sakrament miłości buduje wspólnotę Kościoła, który jest Ciałem Chrystusa. Eucharystia będąc sakramentem miłości Boga do człowieka, jest jednocześnie sakramentem miłości człowieka do człowieka. Jest sakramentem, który buduje każdą wspólnotę: religijną, zawodową, rodzinną i narodową.
 
„Otwarcie się na Boga oznacza każdorazowe otwarcie się także na człowieka. Przyjęcie Boga oznacza przyjęcie i akceptację człowieka. Przebaczenie ze strony Boga zobowiązuje do przebaczenia bliźniemu. Jeżeli nie przebaczycie z serca, nie może przebaczyć wam także Ojciec niebieski. Jak bardzo tej postawy potrzeba dziś w naszej Ojczyźnie” – stwierdził abp Kowalczyk.
 
Apelował również: „Chcemy być jedną Polską, jedną Ojczyzną, solidarną wspólnotą ludu Bożego i ludzi dobrej woli, wyrosłą z tych samych korzeni i wartości chrześcijańskich. Nie chcemy żadnych sztucznych podziałów na dwie Polski. Polska ma już dość tego dzielenia Polaków, niekiedy w imię doraźnych egoistycznych korzyści politycznych, czy też celowego skłócenia wspólnoty narodowej. Chcemy pokoju wewnętrznego, zjednoczenia sił w budowaniu dobra wspólnego całej Ojczyzny. Tego uczy nas dzisiejsza uroczystość. Tego uczył nas bł. Jan Paweł II” – wołał kaznodzieja.

(źródło: archidiecezja.pl)


Napisz komentarz  3 komentarzy

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu