Strona główna  /  notki
 
.
 

Rozkład jazdy pociągów

Reklama
      
 
 
Reklama

Muzyka okolicznościowa, oprawa muzyczna ślubów, wesel, koncerty chóru -muzyka świecka i kościelna, soliści, sprzęt nagłośnieniowy. 
 Kontakt pod numerem tel. 696 - 922-673 
 
Komunikacja 
Księga gości
Przeglądaj
Dopisz się
 

   
Drogi czytelniku!
Posiadasz informacje o zbliżających się imprezach kulturalnych czy koncertach? Poinformuj  nas o tym! Czekamy na Wasze sygnały. Nasz adres: 
muzykagniezno@wp.pl
 
GG: 8524414

Pamiętaj! Jesteśmy dla Ciebie codziennie!
 

  
Menu
strona główna
zaproś znajomych
zaloguj się
 
Archiwum
2014
  listopad(7)
  październik(9)
  wrzesień(6)
  lipiec(12)
  czerwiec(17)
  maj(53)
  kwiecień(86)
  marzec(48)
  luty(34)
  styczeń(71)
2013
  grudzień(60)
  listopad(43)
  październik(38)
  wrzesień(36)
  sierpień(38)
  lipiec(32)
  czerwiec(36)
  maj(62)
  kwiecień(57)
  marzec(74)
  luty(47)
  styczeń(52)
2012
  grudzień(52)
  listopad(35)
  październik(29)
  wrzesień(41)
  sierpień(26)
  lipiec(32)
  czerwiec(20)
  maj(60)
  kwiecień(76)
  marzec(26)
  luty(30)
  styczeń(31)
2011
  grudzień(35)
  listopad(47)
  październik(38)
  wrzesień(30)
  sierpień(25)
  lipiec(28)
  czerwiec(45)
  maj(63)
  kwiecień(75)
  marzec(59)
  luty(52)
  styczeń(95)
2010
  grudzień(89)
  listopad(69)
  październik(109)
  wrzesień(91)
  sierpień(64)
  lipiec(78)
  czerwiec(124)
  maj(250)
  kwiecień(238)
  marzec(248)
  luty(223)
  styczeń(245)
2009
  grudzień(256)
  listopad(100)
  październik(42)
 
Sezon letni nad jeziorem Winiary rozpoczęty - temperatura wody niska 2010-06-30 09:35

26 czerwca 2010 roku, nad Jeziorem Winiary odbyła się uroczysta inauguracja sezonu letniego Lato’  2010. Organizatorem imprezy był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gnieźnieński Oddział WOPR.
    Wśród gości zaproszonych znaleźli się: prezes Wielkopolskiego WOPR - Mariusz Krzywiński, Komendant Posterunku Wodnego w Poznaniu, instruktor WOPR – Zbigniew Rostkowski, dyrektor GOSiR - Jacek Mańkowski, prezes Gnieźnieńskiego Oddziału WOPR –Waldemar Siwka, przedstawiciel wójta gminy Ostrowite – Grażyna Sipowicz oraz dyrektor gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem – Anna Durczyńska. Dodajmy że temperatura wody w jeziorze Winiary w Gnieźnie wynosi zaledwie od 15 stopni po stronie tysiąclecia do 17 stopni po stronie Winiar.


Napisz komentarz  9 komentarzy

Przegląd Piosenki Strażackiej 2010-06-30 09:32

[align=justify]Dnia 19. 06.2010 w Witkowie odbył się XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej w którym uczestniczyły zespoły wokalne, soliści i chóry seniorów wystąpiły również grupy z gnieźnieńskiego Miejskiego Ośrodka Kultury : Pikolino, Fantazja oraz Retro.

Najmłodszy zespół Pikolino zyskał sympatię publiczności pokazując się w kostiumach scenicznych przygotowanych do piosenki o św. Florianie - patronie strażaków. Chór Retro pod kierunkiem Pana Edmunda Kaczmarka przypomniał znaną piosenkę "W Kwaśniewicach stanął w ogniu dom",  a zespół Fantazja autorską piosenkę instruktora Agnieszki Żółtowskiej pt."Pożar". Jury wyłoniło trzech laureatów i przyznało Grand Prix w postaci Złotego Hełmuzespołowi Fantazja.

      


          


Napisz komentarz  6 komentarzy

Paliusz dla Metropolity i Prymasa 2010-06-30 09:31

38. nowych arcybiskupów - metropolitów otrzymało dziś w Rzymie paliusze z rąk papieża Benedykta XVI. Jednym z nich był nowy metropolita gnieźnieński prymas Polski, abp Józef Kowalczyk.

W bazylice watykańskiej papież przewodniczył dziś uroczystej Eucharystii z okazji uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W homilii Ojciec Święty skoncentrował się na kwestii wolności Kościoła, która ma nie tylko wymiar historyczny, lecz także duchowy. Zauważył, że jeśli spoglądamy na dwa tysiąclecia dziejów Kościoła możemy dostrzec, iż w życiu chrześcijan nigdy nie brakowało doświadczeń, które w niektórych okresach i miejscach przybrały charakter autentycznych prześladowań. Zauważył, że pomimo związanych z nimi cierpień, nie stanowią one największego zagrożenia dla Kościoła.


Napisz komentarz  2 komentarzy

Już w weekend ZWIEDZANIE GNIEZNA 2010-06-29 08:58

Wydział Nauk o Kulturze i Turystyce GWSHM „Milenium”, wraz z Centrum Kultury Scena to Dziwna, serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy. Centrum Gniezna kojarzy się z zabieganiem, tłokiem i korkami. Zupełnie inaczej nasze miasto wygląda wieczorem i nocą, a jak zobaczy się je w „średniowiecznym klimacie” to przybiera zupełnie innych barw. Dlatego proponujemy wspólne zwiedzanie naszego miasta w lipcowy wieczór pełen atrakcji i niespodzianek. A, że zwiedzanie jest męczące, to na koniec przygotowano koncert zespołu rockowego CHALTURNIKOS oraz wspólne „tańce, hulanki i swawole” w Centrum Kultury Scena to Dziwna (ul. Roosevelta 42).
 
Plan II Nocnego Zwiedzania Gniezna
20.00 Spotkanie na placu przed pomnikiem Bolesława Chrobrego
20.00 – 21.00 W gnieźnieńskim grodzie przed tysiącem lat
Powitanie gości przez króla Bolesława I ChrobregoIgrce wojów z drużyny BolesławaZwiedzanie katedry21.00-21.30 Dzieje przodków naszych w manuskryptach zapisane.
          Zwiedzanie Archiwum Archidiecezjalnego
21.30 – 21.45 Traktem wiodącym od grodu ku bramom miasta lokowanego
21.45 – 22.30 Dlaczegoż to miejskie powietrze czyniło wolnym?
          Na gnieźnieńskim rynku
Spotkanie z burmistrzem oraz rajcami miejskimi, którzy w krótkich słowach opowiedzą, kiedy Królewskie Stołeczne Miasto Gniezno lokowane zostało i jak się w nim drzewiej mieszczanom żyło.Opowieść o wolnościach stanu mieszczańskiegoWielokulturowe tradycje miasta naszego22.30-23.00 Szlakiem toruńskim ku Scenie to Dziwnej
Dzieje II Liceum imieniem Dąbrówki zwanegoDlaczegoż to kościół św. Michała na skarpie wzniesiono?Spacerkiem po mieście - ogrodzie23.00 – 24.00 W Centrum Kultury Scena to Dziwna
Prezentacje umiejętności żaków kulturę muzyczną studiujących. Koncert zespołu rockowego THE CHALTURNIKOSPosiłek należny członkom naszym. Małe co nieco i wesołe pogaduszki


Napisz komentarz  3 komentarzy

Ingres abp Józefa Kowalczyka do katedry w Gnieźnie 2010-06-27 22:13


O dawanie świadectwa wiary nie tylko słowem, ale i czynem, szacunek dla godności człowieka oraz ochronę środowiska społecznego „przed egoizmem” apelował w sobotę podczas swojego ingresu do katedry gnieźnieńskiej abp Józef Kowalczyk, nowy arcybiskup metropolita gnieźnieński, Prymas Polski. W uroczystości uczestniczyło przeszło 40 arcybiskupów i biskupów oraz przedstawiciele najwyższych władz państwowych z pełniącym obowiązki prezydenta RP Bronisławem Komorowskim na czele.


Uroczystość rozpoczęła się procesją hierarchów z Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich do katedry, przy której bramie – słynnych Drzwiach Gnieźnieńskich, nowego arcybiskupa metropolitę gnieźnieńskiego przywitała Kapituła Prymasowska. Jej prepozyt bp. Bogdan Wojtuś podał abp. Kowalczykowi do ucałowania krzyż legacki, który przysługuje arcybiskupom gnieźnieńskim od XIII wieku i odtąd będzie towarzyszył nowemu Prymasowi Polski podczas wszystkich ceremonii liturgicznych.

W dalszej części liturgii odbyła się ceremonia kanonicznego objęcia archidiecezji gnieźnieńskiej przez abp. Józefa Kowalczyka. Bp Bogdan Wojtuś odczytał bullę papieża Benedykta XVI ustanawiającą abp. Józefa Kowalczyka arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim, a następnie przedłożył dokument Kolegium Konsulatorów, po czym jego członkowie oraz biskupi podpisali protokół kanonicznego objęcia diecezji przez abp. Kowalczyka. 

bgk KAI


Napisz komentarz  4 komentarzy

Festiwal Wyobrażni 2010-06-27 01:51

Festiwal Wyobraźni - sobota 26.06.2010

Cała Góra Barwinków

Orkiestra Na Zdrowiezdj. red.


Napisz komentarz  4 komentarzy

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [...] [19] [20] [21] >>
  

 
Bezpłatna reklama!

Napisz do nas a umieścimy Twoją reklamę 
zupełnie za darmo!
muzykagniezno@wp.pl
   

 
 
Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzniesieniach. Cała gmina położona jest w Wielkopolsce, na Wysoczyźnie Gnieźnieńskiej, która jest naturalnym wododziałem, dzielącym dorzecze Warty i Wisły.

   
Sierżant Wehrmachtu, Urban Thelen w lipcu 1941 roku, na dzień przed zajęciem katedry przez Gestapo poproszony został o ratowanie przed zbezczeszczeniem relikwii świętego Wojciecha, które przewiózł w skrzynce drewnianej, opakowanej w papier do Inowrocławia?

 
 Na banknocie dziesięciozłotowym widnieje motyw z posadzki znajdującej się w podziemiach gnieźnieńskiej Katedry, zaś na banknocie dwudziestozłotowym fragment ornamentu z Drzwi Gnieźnieńskich

W Katedrze Gnieźnieńskiej znajduje się płyta nagrobna Arcybiskupa Zbigniewa Oleśnickiego autorstwa Wita Stwosza

Przez blisko 300 lat katedra gnieźnieńska była kościołem koronacyjnym królów Polski. Koronowało się w niej pięciu władców: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II i Wacław II.

3 października 1984 roku z wizytą do Gniezna przybyła Matka Teresa z Kalkuty. Odwiedziła wtedy min. katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne.
 


Piosenka na ten tydzień:


              
 
.
 


Portal Muzyka Kultura Informacje nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów, bądź ewentualne odwołania koncertów  dokonane przez organizatorów.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian bez podania przyczyn.       

  
 
Z archiwum koncertów...
"Pod Lupą" - Estede, 23.10.2010


 23.10.2010 CK Estede 

Zagrali:  Horrorshow ze Sosnowca i The Baldheads z Gniezna/Poznania.

 
"eSTeDe & MOK - dwa ośrodki, dwie kultury?"
Po piątkowym koncercie "Pod Lupą" zorganizowanym przez CK eSTeDe, na gnieźnieńskich forach internetowych zawiązała się dyskusja ( )    czytaj dalej
 
Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon" zaprasza wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi chóru. Przesłuchania i próby odbywają się w każdy wtorek o godz 18:00 w sali 347 w MOK Gniezno, ul. Łubieńskiego. tel. 693-875-882
  
Chór Dzwon koncertuje w gnieźnieńskiej katedrze
 
"Kapele z naszego podwórka"
Big Up
 

Przestań Pić
 

BadMamaJama
 

Puste Kieszenie
 
Usta Mariana
 

Jerry Melon
 

Future Music Museum
 
Z archiwum wydarzeń

Dni Pary 2013


 
 
Już za nami... 
Muzyczne radia w internecie
.  

 
           
     
                         MPPP Gniezno
 

Adres strony muzykagniezno.blogaski.net
Nasz adres e-mail: muzykagniezno@wp.pl
Nasz profil na NK: odwiedź nas


wszelkie uwagi i propozycje prosimy zgłaszać tutaj
blogaski.net 2009
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet
Serwis zostanie zamknięty 1.10.2017
Chętnych do kupienia serwisu zapraszamy do kontaktu